درباره زیمنس

درباره زیمنس

بیشتر درباره برند زیمنس بدانیم:

شرکت زیمنس یک برند جهانی است که در  زمینه برق،اتوماسیون و دیجیتال سازی تمرکز دارد.شرکت زیمنس یکی از شرکت های مهم در بازار های بین المللی است. شرکت زیمنس siemens خوشه ای المانی چند ملیتی است،که دفتر مرکزی ان در شهر مونیخ قرار دارد و بزرگترین شرکت تولیدی صنعتی در اروپا است.زیمنس دارای دفاتر و شعبه هایی خارج از المان است.

اغاز ورود زیمنس در زمینه پزشکی بعد از تولید اولین تیوب برای تصویر رداری پزشکی بود. این کمپانی از قرن 20 به صورت جدی شروع به تولید تجهیزات از جمله میکروسکوپ الکترونی کرد.

بخش های اصلیی که زیمنس در ان فعالیت دارد:صنعت،انرژی،بهداشت و درمان و زیر ساخت و شهر ها،که نمایان گر فعالیت های اصلی ان می باشد.هم اکنون شمار کارکنان زیمنس بالغ 360هزار نفر می باشد،که ر 190کشور جهان اشتغال دارند.برند زیمنس سازنده برجسته و مهم تجهیزات پزشکی است و بخش بهداشت پزشکی ان،حدود 12 درصد از کل فروش محصولات ان را تولید می کند.

تاریخچه زیمنس

زیمنس در 12 اکتبر در سال 1847 به وسیله ارنست فون زیمنس تاسیس شده بود.ارنست هنگام تاسیس شرکت زیمنس 30 سال سن داشت .وارنر  این شرکت را در ابتدا با نام Bauanstalt von siemens&Halskeدر کارگاه خود افتتاح نمود.وارنر در سال 1848اولین و طولانی ترین خط تلگراف بین برلین تا فرانکفورت را ساخته و در سال 1850برادر خود ولیام را به نمایندگی زیمنس لندن قرار داد.

در سال 1890 موسس زیمنس که 74 ساله شده بود نامه استعفای خود را امضا کرد و در نهایت این مسئولیت به کارل فون محول شد. شرکتی با 20 میلیون مارک درامد و 6500 کارگر.

شرکت زیمنس در جنگ جهانی اول:

تاریخچه زیمنس با جنگ جهانی هم در گیر بود.با شروع جنگ بسیاری از شرکت های صنعتی به تولید صلاح روی اوردند.شرکت زیمنس هم تولید سلاح را مطابق با وضعیت جنگ جهانی اغاز کرد.تغییر کاربری بسیار بزرگی بود.

باید موارد اولیه را تامین می کرد. و شرکت مهندسی برق را به مرکز گسترده جنگ افزار تبدیل می کرد. با این تغییر کاربری در امد ها هم کاهش پیدا کرد زیمنس تولیدات خود را به سمت مهندسی برق نظامی تغییر داد از جمله :تجهیزات برق ناو های جنگی،خودرو های زرهی،موتور های احتراقی،انواع نور افکن ها،اسلحه های سنگین و …. .

تاریخچه زیمنس در ایران :

ارنست هولترز را میتوان مهمترین فرد در شروع همکاری زیمنس در ایران دانست.دارالفنون را مرکز اموزش برای تلگراف ایرانی انتخاب کرده اند. اولین خط تلگراف از کاشان تا اصفهان و از شهر اصفهان تا ابده را در نظر گرفته اند. واقعیت این پروژه باعث شد که ایران جزو اولین کشور در تلگراف داخلی باشد.

شعار زیمنس:

lngenuity for life

نبوغ برای زندگی

درباره زیمنس

 

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

enemad-logo